Nincs sikeres agrárium női vezetők nélkül
A nők ma már sokkal könnyebben megtalálják a helyüket azokban a hivatásokban, amelyeket korábban kimondottan a férfiaknak tulajdonítottak, vagy könyveltek el egyértelműen. Ilyen terület az agrárium, amelynek az elmúlt egy, másfél évtized alatt igen fel- és átértékelődött a szerepe. Ahhoz, hogy ez így is maradjon, mindenképpen szükség van azokra a finom meglátásokra, ötletekre, új nézőpontokra és javaslatokra, no meg küzdőszellemre, amelyekkel a szebbik nem sokkal inkább rendelkezik. Egy vállalkozás – legyen az kisebb méretű családi, vagy akár különböző cégeket tömörítő holding – nem nélkülözheti a jövője érdekében a női irányítókat.
Ezt ismerték fel azok a sikeres ágazati szereplők, akik az oda vezető, sokszor nem egyszerű út eléréséhez sokat köszönhettek a női alkalmazottaknak-, vagy vezetőknek. A mezőgazdaságban tehát egyre több a női vezető. Bár még mindig alapvetően férfias szakmaként tartják számon, de a nők és a női vezetők megítélése változóban van. Egyre több nő ért el sikereket ebben az embert próbáló szakmában, elősegítve a mezőgazdaság fejlődését. Ilyen vezető dr. Bauer Orsolya, a Talentis Agro csoport kabinetfőnöke, aki a mezőgazdasági ágazattal először 2021-ben találkozott egy sorsszerű ajánlásnak köszönhetően. Mint mondja, ezúttal is bebizonyosodott – mint oly sokszor korábban –, hogy nincsenek véletlenek.
-Nagyon jó döntés és váltás volt az életemben. Ráadásul, – amire előtte nem is gondoltam –, visszatértem a gyökerekhez, a lakóhelyemhez, ahonnan elindultam, illetve a mezőgazdasághoz, a „földhöz”, ami a családomnak, az őseimnek mindig is fontos érték volt. A vezetőimnek köszönhetően, kabinetfőnökként megtalált az a pozíció, amit mindig is kerestem: olyan hasznos, segítő és támogató munkát végezhetek, ami soha nem unalmas. Egyik nap sem egyforma és nem korlátozódik a tevékenységem egy speciális területre. Összeolvad minden eddigi tanulmányom, tapasztalatom, és ennek a tanulási folyamatnak soha nincs vége: minden nap szerzek új tudást és élményt. Ez köszönhető a változatos feladatoknak és az inspiráló környezetnek és kollégáknak, akik körbevesznek -, mondja Orsolya, aki a Pénzügyi és Számviteli Főiskola elvégzése után az Eötvös Loránd Tudományegyetem jogi karán szerzett diplomát.
A pénzügyi főiskola elvégzése után egy brókercégnél kezdett dolgozni, ezt követően pedig a közigazgatásban helyezkedett el, ahol tíz évet töltött jogi területen. Folyamatosan motiválja az a hozzáállás, amit a kollégák részéről érzékel a szakmájuk felé: elhivatottság és lojalitás.
A munkakörében megtalálható mindennek egy szelete, ami megjelenik egy cégcsoport működése során: kapcsolattartás a csoporton belül és kívül; rendezvények szervezése; szakmai anyagok összeállítása; információk összegzése és közvetítése a különböző területek között; a vezetőség képviselete; projektek koordinálása; döntés előkészítési és végrehajtási feladatok; fejlesztési folyamatok szervezése; javaslatok megfogalmazása a vezetőség felé; HR-szervezeti folyamatok támogatása.
Női vezetőként sokszor nehéz megtalálni az egyensúlyt a család-munka-pihenés mátrixban – tartja a közhiedelem mind a mai napig. De Bauer Orsolya ebből a szempontból is szerencsés, mert a munkája során olyan megnyugtató és támogató közeg veszi körül, ami biztosítja, hogy minden területen megállja a helyét, ezzel is ösztönözve arra, hogy a munkában folyamatosan fejlődjék és a legjobb teljesítményre törekedjen.