Ősszel megújult pezsgőkínálattal jelentkezik a Dereszla Pincészet
Töretlen a népszerűsége a Dereszla Pincészet pezsgőinek, de emellett természetesen a boraik is keresettek. Az értékesítési adatok ezért arra késztetik mind a balatoni, mind pedig a tokaji birtok vezetőit, hogy a pezsgőben lévő lehetőségeket ezután is érdemes kihasználni. Ezért például a Balatonon az idei évjáratban a pezsgőre hárul minden figyelem.
Ezentúl évente hatvanezer palack rozépezsgő készítésére szeretne a Dereszla Balaton berendezkedni, amely a tavalyi évtől kezdve kizárólag pinot noir-ból készül. Az idei évnek van egy másik pezsgő újdonsága is, amelynek száz százalékban chardonnay szőlő az alapanyaga. Mindkettőben közös a hagyományos Champagne-technológia, vagyis a másodlagos erjesztés a palackban megy végbe. Ezután jön a degorzsálás, amikor a pezsgőpalack nyakában a dugóra leülepedett seprő eltávolítása történik meg. Kalocsai László, a Dereszla Pincészet birtokigazgatója szerint várhatóan szeptember közepéig megtörténik a balatoni pezsgők seprőtlenítése és onnantól kezdve azok forgalomba kerülhetnek. Emellett természetesen folytatódik a hagyományos borok készítése is: az idei szüretben elsősorban a Balaton zászlósborára, az olaszrizlingre koncentrálnak a szakemberek, de a népszerű rozéborokra is nagy figyelem hárul, a vörösbornál pedig a kékfrankos lesz az, amelyet előnyben részesítenek.
Tokaj-Hegyalján a nagy szárazság ellenére a szőlők az átlagosnál jobban vészelték át az évtizedek óta nem látott forróságot, de a szüret mégsem kezdődik olyan korán, mint ahogy azt tervezték – tehát szeptember elején -, mert megállt az érési folyamat a szőlőkben. A tokaji birtokon addig is a pezsgőre koncentrálnak: kétszázezer palacknyi pezsgőnek megfelelő szőlőt terveznek az idei évben feldolgozni a borászatban. A birtokigazgató reményei szerint ezekkel a pezsgőkkel három év múlva találkozhatnak a vásárlók, mert fontos az aránylag hosszú érlelési idő a magas minőségű pezsgőknél. A borok közül egyértelműen a furmint a legsikeresebb, ezért az idei év kereskedelmi eredményein felbuzdulva harminc százalékkal növelik a száraz furmint készítési mennyiségét. -Biztató, hogy néhány piacon sikerült az elmúlt évek értékesítését a többszörösére emelni -ez elsősorban a japán és az angol piac, amely a legnagyobb növekedést mutatja idén. Hatvan-hetvenezer aszú bort is készítünk majd, mert bármennyire is a száraz borokra és a habzó, gyöngyöző borokra koncentrálunk, de azért a borvidék éke továbbra is az aszú -nyilatkozta Kalocsai László.
Talentis Agro – Kommunikáció